Najlacnejšie VPN služby na trhu. Každý rád šetrí peniaze, ale nájsť lacnú VPN službu, ktorá je zároveň kvalitná, môže byť náročné. Mnohé z najlacnejších VPN služieb trpí rôznymi problémami vrátane nízkej rýchlosti či zníženej bezpečnosti.
Našťastie sme všetku prácu urobili za vás. Kúpili sme a otestovali všetky lacné VPN služby na trhu, ktorých cena je menej ako 3 eurá mesačne, a zúžili sme náš zoznam iba na tie najlepšie (najlepší pomer výkonu a ceny).
Nižšie je uvedený náš rebríček najlepších lacných VPN služieb, ktoré sú bezpečné, rýchle a plne funkčné. Všetky služby splnili nasledujúce kritériá:
- Nízka cena (menej ako 3 EUR/mesiac)
- Silné zabezpečenie bez nájdených únikov dát
- Dobrý výkon v celej sieti serverov (rýchlosť a spoľahlivosť)
- Kvalitné aplikácie so všetkými funkciami, ktoré fungujú bez chýb
- Dôveryhodný VPN poskytovateľ s dobrou reputáciou
Surfshark VPN
Surfshark VPN
Surfshark VPN je lacná VPN služba, ktorá ponúka úžasný výkon, ktorý je na rovnakej úrovni ako NordVPN. Surfshark momentálne patrí medzi elitné VPN služby a má čo ponúknuť aj náročnejším používateľom. Na začiatok získate neobmedzený počet pripojení a aplikácie VPN pre všetky hlavné operačné systémy a zariadenia.
PrivadoVPN
Ďalšou spoľahlivou a lacnou VPN službou je PrivadoVPN. Aj keď sa tejto službe nevenuje toľko pozornosti ako iným známym VPN službám, PrivadoVPN si vedie veľmi dobre, pokiaľ ide o výkon a funkcie ochrany osobných údajov. Je to poskytovateľ VPN bez protokolovania so sídlom vo Švajčiarsku, s dobrou jurisdikciou na ochranu súkromia.
Sú lacné VPN služby bezpečné?
Keďže stále viac ľudí využíva VPN kvôli súkromiu, bezpečnosti a online slobode, na trh prichádza množstvo temných a neznámych sietí VPN. Nižšie je uvedených len niekoľko problémov, ktoré trápia niektoré lacné VPN služby:
- Úniky dát – mnoho lacných VPN služieb neponúka primeranú ochranu proti únikom dát. To znamená, že cez VPN môže „presakovať“ vaša IP adresu a/alebo požiadavky cez DNS, čím sa vlastne VPN služba stáva zbytočnou.
- Funkcie, ktoré nefungujú dobre – mnoho lacných VPN služieb inzeruje funkcie, ktoré jednoducho nefungujú dobre. Medzi príklady patria chybné prepínače „kill switch“ či zle fungujúca funkcia rozdeleného VPN tunela.
- Zber údajov – niektoré lacné či bezplatné VPN služby zhromažďujú údaje, ktoré sa predávajú tretím stranám za účelom zisku.
- Slabá podpora – oneskorená a nedostatočná zákaznícka podpora je ďalším problémom, s ktorým sa často stretávame pri mnohých lacných VPN službách.
Buďte preto pri výbere lacnej VPN služby obozretní. Na našej stránke uvádzame iba VPN služby, ktoré boli detailne otestované a môžete im dôverovať.
A čo VPN služby zadarmo?
Niektorí ľudia, ktorí chcú ušetriť peniaze, môžu byť v pokušení využívať bezplatné VPN služby. A to aj napriek viacerým známym rizikám. Vo všeobecnosti je to zlý nápad, pretože vyvoláva dve dôležité otázky:
- Aký je obchodný model bezplatnej VPN služby?
- Ako bezplatná VPN služba pokrýva náklady na vývoj aplikácií, podporu a hosting serverov?
Odpoveď na obe tieto otázky je zvyčajne nasledovná – bezplatná sieť VPN zarába peniaze zhromažďovaním a predajom používateľských údajov tretím stranám. Produktom je teda samotný zákazník.
Jedna zaujímavá štúdia zistila, že až 38 % bezplatných aplikácií VPN pre Android obsahovalo malvér (škodlivý softvér) a viac ako 80 % zneužívalo údaje svojich používateľov (napríklad predajom dát marketingovým spoločnostiam).
Ďalším obrovským problémom VPN služieb zadarmo sú veľmi preťažené servery, ktoré ponúkajú katastrofálne (prakticky nepoužiteľné) rýchlosti prenosov dát.
Na trhu je však niekoľko overených Freemium VPN služieb, ktoré ponúkajú základnú časť produktu / služby zadarmo, ale využívanie celého produktu je spoplatnené. Názov Freemium je zložené slovo a vznikol spojením dvoch anglických slov „Free“ a „Premium“.